Kuidas tarku töötajaid kohelda

Olgu masu või mittemasu, superheadest töötajaist on alati puudus. Sest kuigi keegi ei tea, milline on elu pärast majanduslangust, on kõik vähemalt ühes asjas ühel nõul: tarkade töötajatega organisatsioonid saavad parema stardikiirenduse – nutikamad genereerivad rohkem uusi ideid, täidavad paremini kliendi soove jne.

Kuidas tarkade töötajatega toime tulla, sellest on kirjutanud väga asjalikult Briti ajakirjas Management Today juhtimiskonsultandidRob Goffee ja Gareth Jones.
Mõned tähelepanekud sealt:

• Andekad inimesed ei armasta hierarhiat. Kui on üldse üks asi, millega neid iseloomustada, siis on see järgmine: nad ei taha, et neid juhitaks. Ja neid saab juhtida ainult kogemuste ja teadmiste, mitte tiitlite abil.

• Nad naudivad oma tarkust. Nad ei samastu mitte firmaga, vaid iseenda ja oma tegevusega. Juht peab seetõttu tunnustama nende sõltumatust ja erilisust, kuid kasuks tuleb ikkagi oskuslik vihje nende vastastikusest sõltuvusest firmaga.

• Nende oskusi pole kerge asendada. Kui varem andis konkurentsieelise toote odavus või kvaliteet, siis praegu loeb üha rohkem inimeste ühisel pingutusel tekkiv sünergia. Just hea meeskond annab konkurentsieelise, ja seda on võimatu kopeerida.

• Nad küsivad raskeid küsimusi. Nad teevad seda palju kirglikumalt ja sagedamini kui inimesed, kes tahavad, et neid juhitakse.

• Nad tahavad olla seotud teiste andekate inimestega. Targad inimesed vajavad teisi samasuguseid, et särama lüüa. Võrgustik ei ole neile vajalik vaid suhtlemiseks, vaid oma oskuste parandamiseks ja ideede leidmiseks.

• Nad ei ütle sulle aitähh. Isegi sel juhul, kui sa neid hästi juhid.

Loe artiklit 9 ways to harness the special talents of clever people siit: http://www.managementtoday.co.uk/search/article/929304/9-ways-harness-special-talents-clever-people/

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s