Pamela Slim: ära muutu juhina nõmedaks

Äsjasel Pärnu juhtimisekonverentsil tuletas Ameerika ettevõtjate esikõneleja Pamela Slim meelde lihtsad tõed, millele me tavaliselt ei mõtle. Kaks neist toome ka sinuni.

Lõpeta maffiakultuur

Pamela Slim: me kõik ju teame, et ükski töökoht ega firma ei ole igavene, keegi ei saa kellelegi eluaegset töökohta tagada. Ükski organisatsioon lihtsalt ei saa olla tänapäeval enam staatiline.
Kuid sellest hoolimata võtavad paljud juhid töötaja lahkumist isikliku solvanguna, justkui oleks ta juhi reetnud.

See kaksikmoraal tuleb lõpetada! Aidates oma töötajaid ka siis, kui nad plaanivad su ettevõttest lahkuda, lood sa väga lojaalse seltskonna. Neist saavad suure tõenäosusega tulevikus sinu head koostööpartneid või olulised kliendid.
Ära varja töötajate eest äriplaani

Pamela Slim: mu personalijuhtide kursusel San Franciscos osaleb 30-40 inimest. Kui küsin, mis nende tegevuse kohta ettevõtte äriplaanis kirjas on, vaatab mind 90% seltskonnast tühja pilguga. „Ei tea, pole kunagi lugenud,“ ütlevad nad.

Kuidas see võimalik on, et sa pole lugenud äriplaani, kui sa pead selle strateegia inimeste kaudu ellu viima? Kuidas sa neid juhid!? Mõnikord vastavad personalijuhid isegi, et äriplaan on küll olemas, kuid see on luku taga. See on juba suisa ohtlik!

Kui teie inimesed mõistavad, mida ja miks te ettevõttes teete ja mis on eesmärk, siis nad teevad oma tööd palju suurema kirega.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s