Millise mulje sinu müügimees kliendile jätab?

Eestiski käinud juhtimiskirjanik ja jutuvestja Brian Tracy paneb müügimeestele südamele: „Tee, mis sa teed, ainult ära jumalapärast jäta muljet, et sa, hambad ristis, müüd oma kaupa.“

Mitte keegi ei taha olla müügimehe ohver. Keegi ei taha, et temaga manipuleeritakse või sunnitakse midagi peale. Inimesed tahavad teha otsuseid ise, tuginedes infole, mida neile antakse.

Parimaid müügiesindajaid eritab headest see, et nad ei jäta endast muljet kui müüjatest, vaid kui abistajatest, kes aitavad inimestel saavutada seda, mis neile tähtis on. Seega on iga müügitöötaja jaoks hästi oluline, et klient tajuks teda kui abilist, kes on kui hea õpetaja või nõuandja.

Kõige olulisem müügi osa on usaldussuhte tekkimine müüja ja ostja vahel – sa ei tohi teha midagi, mis seda suhet ohustaks. Kui ostja kas või hetkeks tunnetab, et talle surutakse midagi peale, siis on lips läbi.

Nii et mõtle endast kui õpetajast ja oma müügiesitlusest kui loengukavast. Alusta oma esitlust alati selle kasu väljatoomisest, mida kunde otsib ning mida su toode või teenus võib pakkuda.

Brian Tracy „Perverse Motivation“, http://www.briantracy.com/

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s