Mis on tähtis, kui otsustad ettevõtjaks hakata

Siin on paar lihtsat tõde, mis aitab sul oma äri asutamisest rõõmu tunda ja mille on avaldanud viimane Management Today. Toome valiku neist sinuni.

Ära unusta kirge
Kui sa teed midagi, mis on sulle hingelähedane, siis on suurem tõenäosus edu saavutada. Ja sa ei pea kunagi kartma, et kaotad asja vastu huvi.

Kas su vaim on ikka valmis?
Kõik inimesed ei olegi äriks loodud. Mõtle, kas sa ikka suudad töötada vahetpidamata ööd ja päevad, sest oma äri ajades sa kell viis õhtul stepslit seinast välja tõmba. Pikad ja pingelised tööpäevad on äri alustamisel paratamatus.

Tee kodutöö ära
Sul võib ju suurepärane idee olla, aga kas see tegelikus elus töötab? Enne kui jätad senise töö, proovi seda äriideed elus katsetada, kui vähegi võimalik. Aga ära asja peensusteni lihvi, muidu ei alusta sa oma äriga iial.

Räägi inimestega
Mõistlik on rääkida nendega, kes on palgatöölt oma ärisse läinud. Küsi, mis neile selle juures meeldib, ja ka seda, mis ei meeldi või milleks nad valmis ei olnud.

Plaanimine on tähtis
Äriplaan peab vett pidama, sest viletsa plaaniga petad iseennast veel rohkem kui teisi. Ilma läbimõeldud tegevusplaanita pole võimalik ka väljastpoolt rahastamist saada.

Ole ebaõnnestumisteks valmis
Äri ei ole sprint, see on maraton. Pettumusi ja ebaõnnestumisi tuleb hulgi. Aga ära muretse – see on normaalne.

Allikas: Management Today, jaanuar 2010

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s