Peatoimetaja lugemispäevik: kuidas hoida kehval ajal häid töötajaid

Ma olen Marshall Goldsmithi fänn. See on mees, kes kuulub maailma viie parima coach’i hulka ning seda põhjusega: ta on alati juhtidega samal lainel, sest nõustab päevast päeva suurt osa kõige edukamate firmade juhtidest. Just nimelt edukamaid juhte, sest mitte igaüks ei jõua tema teenust osta. Samas on ta sõbralik ja suure empaatiavõimega mees – muide, Eestiski korra käinud.

HBRi blogi värskeimas postituses räägib Goldsmith sellest, kuidas rasketel aegade parimatest parimaid töötajaid hoida. Selliseid, kes on tõesti parimatest parimad ja kes pingutavad kõvasti ning mõtlevad kaasa, kuidas firma saaks efektiivsemalt toimetada ja kiiremini jalad alla. Kellega läheks luurele, öeldi nende kohta vanasti.

Mõned nendest nõuannetest on siin. Need tunduvad küll kui õpikutarkused, hoiatab Goldsmith juba ette, kuid lisab, et ilma nendeta on vähe lootust, et parimad alles jääksid.

Näita välja austust ja lugupidamist. Näib elementaarne, aga kui sa kohtled töötajaid pideva austuse ja lugupidamisega, on nende lojaalsuse nii organisatsiooni kui juhi vastu garanteeritud.

Loo arendav keskkond
Keskkond, kus parimad tegijad tahavad olla, tähendab tegelikult enamat kui tavapärane plaanipärane koolitus. See on keskkond, kus andekas inimene saab areneda nii, nagu soovib.

Raha ja otsustamine
Raha on mõistagi töötajate säilitamise vahend, aga kaugeltki mitte ainus. Juht, kes küsib oma inimestelt , kuidas firma saaks suurendada efektiivsust, võidab kahekordselt: ta saab hulga häid ideid ja ka parimad inimesed jäävad suure tõenäosusega tööle.

HBRi blogi:
http://blogs.hbr.org/goldsmith/2010/02/how_to_keep_good_employees_in.html

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s