Riina Varts: oled ettevõtja? Siis ära põe, kui teistel läheb paremini kui sinul

Mida öelda ettevõtjale, keda masu on alles nüüd täiega tabanud, samal aja kui mõnel on hakanud juba hästi minema?
Kui oled ettevõtja, siis peadki igal hommikul ärkama mõttega, et pidu võib otsa saada. Jah, mõnel ettevõttel lähebki paremini kui sul – tema jaoks on majandus nina üles keeranud. Aga elu ongi selline – asjad ei ole mustvalged. See on sama paratamatu nagu loodusnähtus.
Minu soovitus on, ja vahet pole, kas sa juba said oma laksu kätte või on see sind veel ootamas: ela igat päeva nagu viimast! Ole kogu aeg valmis muutuma. Olen märganud, et just praegu töötavad kõige paremini asjad, mida on suudetud ümber mõtestada. Ja seda ei peaks tegema ainult raske majandusseisu tõttu. See peakski olema olemise viis ja mõte. Kuulata, mida klient tegelikult vajab. Ja muutuda.

Neile, kel on hakanud taas hästi minema, ütlen: ei maksa loota, et nii jääb! Ikkagi tuleb kogu aeg valmis olla selleks, et sul ei lähe enam hästi. Minu jaoks on ettevõtlus valvelolek, pidev kahtlemine, pidev küsimine iseendalt, kas saaks ka teisiti.
Ja paindlikkus! Paindlikkus on võtmesõna. Ellu jäävad need, kes on olnud paindlikud. Need, kes ei tee lõplikke otsuseid, vaid seavad aeg-ajalt kõike kahtluse alla, otsivad paindlikke viise olukorraga toimetulekuks. Sõltumata ettevõtte suurusest, valdkonnast, positsioonist.
Sest kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab!

Riina Varts on Eesti Energia personalidirektor, kuid samas ka ise ettevõtja (hetkel küll passiivne), pakkudes konsultatsiooni- ja koolitusteenust.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s