FENG SHUI KIIRABI: Siret ja Janno Seeder

Mis paneb Urmas Sõõrumaad ja noori IT-miljonäre feng shui tarkusi uskuma? Sest feng shui on elust enesest – ja rohkem, kui julged seda tunnistada, ütlevad Eesti feng shui koolitajad Siret ja Janno Seeder.
**

Tõepoolest, läinud suvel, kui Urmas Sõõrumaa Rotermanni kvartal kiratses, kutsus ta appi pendlimees Rein Veberi. Võta kinni, kas see oli reklaamitrikk või mitte, kuid Sõõrumaa pole siin enam ammu mingi erand. Neid firmasid, kelle kontorist on feng shuiasjatundjad läbi käinud, on Eestis sadu.

Seetõttu on Rein Veberi tuntud õpilastel, Eesti oma feng shuiloojatel Siret ja Janno Seederil viimastel aastatel kiired ajad: eraisikute nõustamine hakkab jääma tahaplaanile, sest suurema osa nende ajast võtab firmade nõustamine.

Aga kes siis veel kui mitte nemad? Loobus ju Siret turundusjuhi ja Janno pankuri tööst, et pühenduda vanale Hiina energiaõpetusele, mis õpetab leidma tasakaalu oma suhetes, kodus ja elus tervikuna.

Webmedia (2007. aasta kevad)

Webmedia juhtkond on hästi avatud – noored loovad inimesed. Ruumis on töölaudade paigutus väga tähtis: probleem, et sa ei saa tööl keskenduda, on ettevõttes üsna levinud.
Tegemist on firmaga, kes tegeleb avutiprogrammide loomisega – selline tegevus eeldab yin’imat ehk rahulikumat õhkkonda. Antud ruumide eripärast lähtuvalt oli töökeskkond liiga kiire ja meie ning töötajate eesmärk antud ruume rahustada ja tegevusvaldkonda toetavamaks luua. Nagu ütleb energiaõpetus (ehk feng shui), on alati on olemas võimalus midagi parandada, muuta, suunata, peita, aktiveerida ja rahustada – võimatuid olukordi pole olemas.
**

Pärast Webmediat kutsus meid nõu andma üks juht, kes tundis, et seisab justkui paigal ja ei liigu oma ettevõttega edasi. Mis selgus? Juht istus näoga klaasseina poole, tema pilk liikus kogu aeg laualt ja arvutilt ära ning tal oli tõesti raske keskenduda. Selline olukord on omane paljudele kaasaegsetele firmadele, kus ruumilahendusena kasutatakse liiga avatuid ruume. Mõnda aega on päris mõnus ja uudne, kuid pikemas perspektiivis hakkab ruum mõjutama töötulemust. Loomulikult sõltub ruumi valik ettevõtte eripärast. Näiteks müügiosakond saab avatud ruumis päris hästi hakkama, kuid keskendumist vajav töö (finantsteenused) on avatud ruumis kindlasti häiritud.

Sellistes omapärase kujuga klaasseintega hoonetes ongi meil kõige enam kliente. Kerge vahesein või riiul pole teab mis kallis lahendus, väga sageli sellest piisab, et õhkkond paremaks muuta.

Kui Siret ja Janno feng shui koolitusega alustasid, põrkasid nad kohe kahe linnalegendi vastu. Esimene: see on mingi Hiina värk, mis Eestis ei toimi. Ja teine: te tulete kohale ja ütlete, et kõik on ruumis valesti, aga ümbertegemine on aja- ja rahamahukas.

Tegelikult on loogilisi tunnetuslike põhimõtteid ning tuule ja vee energiat jälginud ka meie esivanemad, kes polnud feng shui’st kuulnudki. Kõige selle taga on lihtsalt ümbrusega arvestamine, kohanemine, aastatepikkune kogemus. Sireti vanaema talus, mis on ehitatud 1888, oli elamine paigutatud täpselt veesoonte vahele.

Mõistlik on looduse iseärasusi tundma õppida ja ennast nende järgi elama sättida. Täpselt selliste asjadega feng shui tegelebki. Vanad hiinlased on seda teadnud juba 5000 aastat. Feng tähendabki hiina keeles tuult (ehk kõike seda, mis mõjutab meid õhu kaudu) ja shui maad (ehk kõike seda, mis mõjutab meid maa kaudu).

Täisversiooni loe Directori aprilli numbrist.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s