Tahad kuulsuste abil kiiresti firmat kasvatada? Siis ole igaks juhuks valmis ka skandaalideks.

Inimestele on alati meeldinud oma nina teiste elusse toppida. Sel põhjusel on staaride kasutamine oma firma reklaamimiseks väga ahvatlev, sest see on tõesti tõhus moodus peaaegu iga valdkonna firma jaoks. Ainult, hoiatab Philip Delves Broughton ajakirjasManagement Today – staare kasutades pead sa olema igal hetkel valmis tagasilöökideks.

Tuntuim näide on siin muidugi Tiger Woodsi seksiafäär. California ülikooli majandusteadlased rehkendasid kokku, et skandaali tõttu langesid Woodsi promotud firmade aktsiad 152 nädalaga miljardi (!) krooni võrra.

Woodsist distantseerusid kiiresti sellised suured sponsorid naguGillette ja Accenture. Aga mitte kõik. Nike ei katkestanud koostööd. Ning ka sellises olukorras suudeti teha reklaam, mis tekitas vist sama palju vastukaja kui skandaal ise. Mustvalges reklaamis vaatab Tiger Woods pühalikult otse kaamerasse ning tema isa hääl ütleb: „Ma tahan aru saada, mis sul mõtteis oli. Ma tahan aru saada, mida sa tunned. Ja kas sa õppisid sellest midagi?“

Kuulsusi kasutades ongi väga suur oht, et sinu firma reklaaminägu satub avalikkuse viha alla. Inglise jalpallikapteni John Terryabielurikkumine tuli välja vaid paar kuud pärast seda, kui ta sai Daddies Sauce’i aasta isa tiitli.

Jamie Oliver aga, kes on Sainsbury poeketi esindusnägu, pidi avalikult juhatuse ees vabandama, sest oli süüdistanud poeketti kanafarmindusalasest debatist kõrvalehoidmise eest. Seda enam, et Oliveri abikaasa avastati konkurendi juues ostlemas.

Mõnikord tasub „paha poisi“ või „paha tüdrukuga“ mehkeldamine väga ära. Pärast seda, kui Kate Moss sattus kokaiiniskandaali, katkestasid mitmed firmad, sh H&MChanel ja Burberry temaga lepingud. Aga TopShopi omanikud alustasid Kate Mossiga just sel hetkel koostööd ning nad on hakanud pärast seda väga jõudsalt üle maailma laienema.

Ehkki staaridest pole praegusel ajal puudust, toodavad tõsieluseriaalid ja internetis olevad videod neid kilode kaupa juurde ja seega jääb alati küsimus, kuidas oma valikut teha. Strateegiafirma VentureRepublic soovitab küsida kolm olulist küsimust, enne kui mõne staariga käed lüüa:
Kas staar on veetlev: hea välimusega, intelligentne ja edukas?
Kas staar on tõsiseltvõetav: usaldusväärne ja asjatundja antud valdkonnas?
Kas on olemas mingi tähenduslik side staari ja brändi vahel?

Ning last but not least: usu või ära usu, aga uuringud kinnitavad, et mõni kuulsus tasub võtta alati ka firma juhtkonda – mõjub tuludele hästi!

One response to “Tahad kuulsuste abil kiiresti firmat kasvatada? Siis ole igaks juhuks valmis ka skandaalideks.

  1. Tõepoolest, tuntud persoonide brändi kasutades ettevõtte/toote brändiedendusel on alati oluline, et inimene ka oma sõnade järgi käituks. Kui suured summad (aga ka suured väärtused) mängus on, siis nähakse väikseid apse palju kiiremini. Kui väidad, et oled 100% rohelise mõtteviisiga, siis tekib küsimus, kas siin ilmas nii üldse elada võimalik on? Kui ühel hetkel lubad endale sõitu autoga, mitte rattaga, siis tähelepanevamad võivad näpuga näitama hakata. Seega oma brändilubadusega tuleb ettevaatlik olla, see tuleb brändi hoidmiseks ka täita. Või leida väga hea põhjendus, miks lubadust ei täideta.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s