Harli Uljas: labidas, vabandust, telefon kätte ja tegutsema!

Näen täna kõige suuremat võimalust meie koostöö osas. Koostööle mõtlemine on tegelikult alanud, tegevuse osas on ruumi. Nüüd ei konkureeri ju omavahel enam ettevõtted, vaid võrgustikud: kes suudab valmistamisahelas kiiremini-paremini-odavamalt toote-teenuse valmis saada. Koostöö võib tähendada ka ühistegevust konkurentidega – konkureerida ühispakkujana mõnele suurtellimusele, mida kumbki üksinda ei julgeks ette võtta.

Olgu majanduslangus või -tõus, kaugemale tasub ikka vaadata: Aasia muutub jõukamaks, Euroopa arvatavalt vaesemaks. Lähiaja mõjud on valitsuste eelarvedefitsiidid ja nende kärpevajadus. Eesti puhulgi tuleb arvestada, et eurotoetused ei jää sellises mahus majandust igavesti ergutama. Seega mõttetööd leidub rohkelt.

Suhtun igasugustesse raputustesse hästi – üldjuhul panevad raskused vaimu värskelt tööle ja käed tegutsema. Labidas, vabandust, telefon kätte ja tegevusse!

Harli Uljas on konsultatsioonifirma BDA Consulting partner ja konsultant. Ta on töötanud strateegiakonsultandina ka KPMG Balticsis ja enne seda Postimehe majandustoimetuses.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s