Mis teeb ühest ülemusest hea ülemuse?

Robert I. Sutton, Stanfordi ülikooli professor, on seda küsimust taas põhjalikult uurinud. Sel sügisel annab ta koguni välja raamatu, millel pealkirjaks “Good Boss, Bad Boss“.
Sutton kergitab HBRi blogis veidi saladuskatet ning ütleb välja, et kõik koolitused ja coaching’ud annavad üsna väikest tulu, kui juhi mõtteviis logiseb. Ning iseloomustab ühtlasi seda, milline on hea juhi mõtteviis. Siin on tema järeldused lühidalt kokku võetud:

Juhi edu ei sõltu mitte niivõrd sellest, kuidas viiakse ellu erakordseid ja enneolematuid ideid, vaid pigem sellest, kui meisterlikult tehakse just igapäevaseid, tavalisi toiminguid.

Ambitsioonikad ja hästi defineeritud eesmärgid on tähtsad küll, kuid nendega ei tasu ülemäära pead vaevata. Juhi ülesanne on keskenduda väikestele võitudele, mis võimaldavad inimestele rõõmu ja eduelamust iga päev.

Üks keerulisemaid ülesandeid on hoida tasakaalu selle vahel, et juht jätaks enesekindla mulje, aga ei keeraks vinti üle. Juht olgu enesekindel viimase sõna ütleja, kuid ta peab olema ka alandlik ja enesekriitiline, et tunnistada oma eksimusi.

Hea juhi kriteerium on tema käitumine olukorras, kui keegi tema inimestest on teinud vea.

Innovatsioon on elutähtis, seetõttu tuleb hoolitseda selle eest, et inimesed pakuksid pidevalt välja uusi ideid. Kuid siin on üks paradoks: juhi ülesanne on vaadata, et inimesed tambiks juba eos maha kõik halvad ideed ning suure osa headest ka. Miks, pole autor öelnud, aga ilmselt selleks, et pea ei plahvataks.

Nii et ootame septembrit, mil hea juhi raamat müügile tuleb.

Allikas: Robert I. Sutton , 12 Things Good Bosses Believe,http://blogs.hbr.org/cs/2010/05/12_things_that_good_bosses_bel.html

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s