Kas sa ikka teed õiget tööd?

Äkki on sul töö, mis ei vasta üldse sinu loomusele! Director toob sinuni lihtsa skeemi Tripodi uuest tööalase suundumuse küsimustikust, mille järgi saad aru, kes sa oled ja mis sulle sobiks.

Alusta kuuest põhiküsimusest:
Kas sulle meeldib tegeleda inimestega ja hooldada abivajajaid?

Kas sulle meeldib keskenduda faktidele ja tegeleda konkreetsete andmetega?
Kas sulle on meelepärane käeline tegevus, tegutsemine erilaadsete esemete ja tööriistadega?
Kas sulle on loomuomane koguda infot, mõelda ja analüüsida?
Kas sa soovid töötada ametis, mis pakub pidevalt võimalusi emotsioone ja tundeid väljendada?
Kas sinu turvatunde ja rahulolu jaoks on vaja tööalast süstemaatilisust ja korrastatust?

Hinda ennast

Sotsiaalse suundumusega
Iseloomustavad jooned: heasüdamlik, usaldav, salliv, tundeline, lahke, koostöövalmis, kannatlik, mõistev tähelepanelik, empaatiline ja suhtlemisaldis.

Mis sulle meeldib?
Tahad teisi abistada, anda edasi oma teadmisi, teenindada ja pakkuda tuge. Meelepärased on suhtlemisega seotud tegevused, nt tervishoiu-, sotsiaal- või haridusvallas, mis eeldavad pigem tundeid kui füüsilist ja käelist tegevust.

Mis ametid sulle sobivad?
Õpetaja, klienditeenindaja, nõustaja, põetaja, sotsiaaltöötaja, giid, lasteaednik, meditsiiniõde, personalijuht, psühholoog, konsultant, arst….

Ettevõtjalik suundumus
Iseloomustavad jooned: energiline, seltskondlik, edasipüüdlik, optimistlik, enesekindel, veenev, domineeriv, innustav.

Mis sulle meeldib?
Tahad täita vastutusrikkaid ülesandeid, mis eeldavad aktiivsust ja suhtlemist. Sulle meeldib algatada uusi projekte ja ärilisi ettevõtmisi, langetada otsuseid ja olla tähelepanu keskpunktis. Oled valmis võtma riske.

Mis ametid sulle sobivad?
Müügiesindaja, ettevõtja, firmajuht, kinnisvaramaakler, kohtunik, jurist, avalike suhete juht, finantsjuht, koolitusjuht, hotellipidaja, kindlustusagent, diplomaat, produtsent, poliitik, reporter, projektijuht…

Teostav suundumus
Iseloomustavad jooned: hoolikas, kohusetundlik, järjepidev, täpne, eeskirju järgiv, ametlik, süsteemne, praktiline, viisakas, konservatiivne, materiaalne.

Mis sulle meeldib?
Sulle meeldib töötada kindlates raamides ja täita etteantud ülesandeid. Pigem meeldib sulle tegeleda konkreetsete andmete ja dokumentidega kui ideedega või füüsilist pingutust nõudvate tegevustega.

Mis ametid sulle sobivad?
Ametnik, sekretär, arvutioperaator, audiitor, teller, raamatupidaja, statistik, maksuametnik, andmesisestaja, personaliarvestaja, kassiir, andmehaldur, finantsanalüütik, masinkirjutaja…

Rakenduslik suundumus
Iseloomustavad jooned: praktiline, asjalik, stabiilne, lihtne ja otsekohene, tagasihoidlik, säästlik, alalhoidlik.

Mis sulle meeldib?
Eelistad selgeid, harjumuspäraseid ja konkreetseid tegevusi. Sulle meeldib füüsiline töö ja käeline tegevus ning nähtav tulemus.

Mis ametid sulle sobivad?
Insener, elektrik, tehnik, mehaanik, ehitustööline, puusepp, restaureerija, maaler, politseinik, vangivalvur, hambatehnik, tuletõrjuja, sõjaväelane, talunik, aednik, agronoom, turvamees, pagar, õmbleja, pakkija, kirjakandja…

Uuriv suundumus
Iseloomustavad jooned: analüütiline, teadmishimuline, laia silmaringiga, võimekas, keskenduv, enesesse hoidev, vähenõudlik, uudistav, loogilise mõtlemisega.

Mis sulle meeldib?
Sa suudad ennast ise motiveerida, ei armasta raame ja piiranguid. Eelistad töötada vaimset pingutust, mõtestatud tegevust ja analüüsi nõudvatel aladel, mis ei nõua füüsilist koormust ega rohket suhtlemist.

Mis ametid sulle sobivad?
Arvutisüsteemi administraator, IT-spetsialist, teadlane, arheoloog, psühhiaater, kirurg, keemik, matemaatik, arvutiprogrammeerija, statistik, turu-uuringute analüütik, sotsioloog, farmatseut, poliitikavaatleja….

Loominguline suundumus
Iseloomustavad jooned: arenenud ilumeelega, loov, tundeküllane, originaalne, uuenduslik, sõltumatu, idealistlik, eneseteadlik, impulsiivne, emotsionaalne, väljendusrikas.

Mis sulle meeldib?
Sulle meeldib töö, kus pole suuri ettekirjutusi ja kus saab ennast loominguliselt teostada. Rangete reeglite järgimine võib olla sinu jaoks raske. Sa naudid tunnustust ja seda, et saad oma aega ise planeerida.

Mis ametid sulle sobivad?
Lilleseadja, graafikadisainer, näitleja, muusik, kirjanik, fotograaf, reklaamide vm kujundaja, koreograaf, illustraator, ajakirjanik, näituste kuraator.

Loo aluseks on Tartu ülikooli vanemteaduri, Tripodi juhatuse liikme Helle Pullmanni ettekanne kevadisel Tripodi konverentsil.

Vaata täpsemalt www.tripod.ee

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s