Uus taotlusvoor regionaalsete tööstusalade arendamiseks

EAS avas 1. septembril taotlusvooru projektidele, mis tõstavad suurematest linnadest eemale jäävate alade konkurentsivõimet. Taotlusi saab esitada kolme kuu jooksul. Projekte rahastatakse Euroopa regionaalarengu fondist.

Toetatavateks tegevusteks on vee- ja kanalisatsioonitorustike, maaparandussüsteemide, välisvalgustuse, elektri- ja sidevõrkude, soojustorustike, juurdepääsuteede, tööstusala- või tööstusparkidesiseste ettevõteteni viiva avaliku infrastruktuuri rajamine ja renoveerimine, endiste militaar-, tööstus- ja põllumajandusobjektide maa-alade ettevalmistus taaskasutusele võtmiseks ettevõtluskeskkonna arendamise eesmärgil; miljööd risustavate kasutuseta, ohtlike ehitiste likvideerimine ning pinnase puhastamine.

Eesmärgiks on tõsta suurematest linnadest eemale jäävate alade konkurentsivõimet, et muuta need ettevõtjatele, investoritele ja kohalikele elanikele atraktiivsemaks. Toetust saavad tootmisele ja logistikale suunatud kohaliku ettevõtluskeskkonna infrastruktuuri arendavad projektid.

„Uued töökohad on piirkondade arengu võtmeküsimus,” ütles regionaalminister Siim Valmar Kiisler. „Ettevõtted tulevad sinna, kus on nende jaoks loodud vajalik infrastruktuur. Oleme uusi ettevõtteid ja töökohti toovate tööstusalade loomise toetamiseks ette näinud täiendavalt sada miljonit krooni uusi regionaaltoetusi.”

Kiisleri sõnul hakkab varem toetatud projektide puhul lähiaastatel avalduma ka nende mõju ettevõtlusele. „Eelmises voorus, mille otsused tegi EAS käesoleva aasta kevadsuvel, toetasime kokku kaheksa tööstusala arendust mahus ligikaudu 173 miljonit krooni. Toetusest hakkab lähiaastatel otsest kasu saama ligikaudu 82 ettevõtet kokku 119 hektaril. Investeeringu tulemusena luuakse eeldused kuni 2000 töökoha loomiseks.”

Taotlusi saab esitada EASile kuni 1. detsembrini 2010.

Taotluste eelarve on sada miljonit krooni. Toetuse minimaalne suurus projekti kohta on miljon krooni, maksimaalne 35 miljonit krooni. Toetus võib katta kuni 85% projekti abikõlblikest kuludest. Toetust saavad taotleda kohalikud omavalitsused, mittetulundusühingud ja sihtasutused.

Vaata ka www.in.ee/news

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s