Avati IF… Innovatsioonifestivali veebileht www.innovationfestival.ee

Siin on väike intervjuu Ilona Gurjanovaga, IF… Innovatsioonifestivali peakorraldajaga Tallinnas

1. IF… Innovatsioonfestival – millega täpsemalt tegu on?

See on üleeuroopaline initsiatiiv, mida toetab Euroopa Komisjon ühe osana Pro Inno Europe programmist. Eesmärgiks on tõsta innovatsiooni-, disaini- ja loovusealast teadlikkust ning elavdada ärikeskkonna konkurentsivõimet ja kogu ühiskonna arengut.

2. Mis tegevused IF… Innovatsioonifestivali raames aset leiavad?

Esimene festival leidis aset oktoobris 2009 Barcelonas, millele järgnevad festivalid Lissabonis, Kortrijkis ja Milaanos sel aastal ning Vilniuses ja Tallinnas aastal 2011.

IF… näitab, kuidas innovatsiooni ja disaini abil on võimalik leida lahendus sotsiaalsetele probleemidele. Samas aitab IF… elavdada regionaalseid innovatsioonisüsteeme ning innustab eri valdkondade esindajaid koostööle. IF… toob üle Euroopa kokku loovtööstuse esindajaid, ettevõtjaid, teadlasi ning disainist huvitatud inimesi ja pakub neile võimalust oma vaatepilti avardada. Lisaks silmapaistvate uuenduslike näidete eksponeerimisele otsitakse lahendusi ka päevakorral olevatele sotsiaalsetele probleemidele. Luubi all on  kasutajakesksed innovatsiooni- ja disainiprotsessid, loovus kui vedur parema elukeskkonna planeerimisel, innovaatiliste tegevuste elavdamine noorte seas, mobiilsus avalikus ruumis ning ühiskonnas kasutatavate tehnoloogiate sotsiaalne mõju.

3. Mis toimub Tallinnas IF… Innovatsioonifestivali raames?

Tallinnasse jõuab IF… Innovatsioonifestival järgmise aasta septembris. Festivali avalöögiks on juba disainiteadlike inimeste ja disainerite seas traditsiooniliseks saanud Disainiöö. Sellele järgneb Innovatsiooni aastakonverents InnoEstonia 2011 ning hulk seminare-näitusi, mida peakorraldaja Eesti Disainerite Liit koos partneritega ellu viib. Näiteks teeme koostöös Tallinna Ülikooliga teenuste disaini alase konverentsi. Väärika punkti saab ka linna ligipääsetavuse probleemidele keskenduv projekt Tallinn for All! ning nädala lõpetab Euroopa Disainjuhtimise auhinnaõhtu.

Festivali toimumispaigaks on Rotermanni Kvartal ning lisaks üritustele on samal ajal külastajatele avatud ka mitmed näitused. Väliskülalistele korraldatakse ka mitmeid networking-üritusi, kus vabas õhkkonnas viiakse läbi näiteks disainioksjon, Pecha Kucha ja moeetendused. Lisainfot leiab aadressil: www.innovationfestival.ee

Vt ka: http://in.ee/blog_item.php?bid=599

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s