Iga kolme kuuga uus võõrkeel selgeks!

Pärast seda, kui Directori ärijuht Kristel hispaania keele poole aastaga selgeks õppis, uurisin, kuidas siis peaks üks tõhus keeleõpe käima.

Rootsist pärit pokkerimängija ja internetiettevõtja Henri Junttila, blogi wakeupcloud.com omanik, võttis kätte ja õppis hispaania keele selgeks mõne kuuga. Ta väidab blogis Dumb Little Man nõnda: kolm kuud võõrkeele õppimiseks on täiesti piisav juhul, kui järgid üht põhireeglit: keeleõpe peab olema lahe!
Henri meetod on järgmine…

Vaatamine
Alustuseks hakkas Henri vaatama hispaaniakeelseid reklaame, multikaid ja filme. Järk-järgult hakkab kõrv eristama juba lihtsamaid sõnu.

Kuulamine
Kui suudad juba multikate juurest edasi liikuda selliste seriaalide juurde nagu Star Trek või Friends, on aeg hakata kuulama ka raadiot, podcaste või koguni audioraamatuid. Ja ära muretse, kui sa suuremast osast aru ei saa. Take it easy – saad aru, palju saad.
Pea ainult meeles, et uue keele õppimine on huvitav vaid sel juhul, kui sellel sisul, mida tarbid, on sinu jaoks mingi tähendus.

Lugemine
Seejärel on aeg alustada lugemisega. Henri alustas koomiksite lugemisest ja on praeguseks välja jõudnud romaanideni. Aga selle kõige juures rõhutab ta veel kord:  ära muretse struktuuri ja grammatikareeglite pärast – need ei ole sel perioodil üldse olulised!

Kirjutamine
Kui tunned, et suudad võõrkeeles juba suhelda, leia endale mõni vestlussait, kus saad native speaker’itega rääkida.

Rääkimine
Mõned inimesed tahavad kohe õppimise algul võõrkeeles teistega rääkima hakata. Aga midagi ei juhtu, kui sa ei räägi kohe, vaid õpid enne kuulama ja lugema.

Kokkuvõtteks
Mida kiiremini keele selgeks saada tahad, seda rohkem pead sellesse süüvima.  See ei ole raske, aga see nõuab püsivust. Ning veel kord: ära unusta peamist – et see oleks fun!

And last, but not least: kas teadsid, et pärast neljandat keelt läheb tunduvalt lihtsamaks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s