Kas juht peaks tööl oma viha välja näitama?

Kumb sa oled, kas inspireeriv liider või väike diktaator? Mis üldse töötab paremini, piits või präänik?

Vastus ei ole nii lihtne kui tundub, ütleb FB blogija Heidi Grant Halvorson. Kuigi enamik inimesi vastab kiirelt, et mõistagi präänik, on ometigi küllalt palju juhte, kes oma raevupurskeid ei kavatsegi varjata. Ja mõni neist raevutseb vägagi sageli. Tuntuimad näited on ehk šoti tippkokk Gordon Ramsay ja Ameerika suurettevõtja Donald Trump. Mõlemad on omal alal ühed parimad maailmas.

Nii et kas raevutsemine tööl ikka annab alati tagasilöögi?

Uuemad uuringud näitavad, et viha võib olla hea motivaator, ehkki mitte alati.  See sõltub inimeste isiksusetüübist, kes selles ettevõttes töötavad.

Mõned peavad harmoonilisi suhteid ülimalt tähtsaks ja hindavad väga inimeste juures sellist joont nagu suutlikkust kokku leppida. Samas on ka palju neid, kelle jaoks taoline idüll tööl kuigi palju ei tähenda. Need inimesed vaidlevad rohkem, nad satuvad üsna sageli konfliktidesse ning on kolleegide suhtes pigem skeptilised.

Nii et kui oled tõeliselt vihane, siis vaata, et su teele satuksid kõigepealt need teist tüüpi inimesed, kes sinu vihast masendusse ei lange, vaid pigem positiivse adrenaliinilaksu saavad.

Allikas: Fast Company blogi, http://www.fastcompany.com/1703326/should-a-leader-show-anger

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s