Uue aasta lubadused

Tead ju küll, et detsembris antud uue aasta lubadused on juba jaanuariks kusagil ajaloo prügikastis. Taas kord.

Siin on mõned mõistlikud soovitused Franklin Coveylt, menuki “Efektiivse inimese 7 harjumust” autorilt.

  1. Pane uue aasta lubaduste asemel paika oma eesmärgid ja eralda need kohe ka väiksemateks sihtideks. Nii näed, et need on tõesti saavutatavad.
  2. Ära sea palju eesmärke. Kui sa saaksid valida ainult ühe või kaks, siis mõtle, mis need oleks. Elu on näidanud, et kui võtad viie-kuue asemel ühe või kaks sihti, siis suudetakse need ka täita. Mis kasu on viiest eesmärgist, kui sa ühtegi neist ei saavuta?
  3. Pane need eesmärgid kindlasti kirja (sellisesse kohta, kus sa saad neid kerge vaevaga iganädalaselt üle vaadata. Ja vaata, et need oleksid tõepoolest sellised, mis sind motiveerivad, sinus indu ja pühendumist tekitavad.
  4. Määra igale sammule, mis eesmärgi täimiseks teha tuleb, konkreetne tähtaeg. Realistlikult, arvestades ka muude asjadega, mis sul igapäevaselt teha tuleb!
  5. Autasusta ennast – paku endale midagi mõnusat ja head iga kord, kui mõne sammu õigeaegselt astutud said.
  6. Kogu enda ümber mõned inimesed, kes sind innustavad ja sulle selle eesmärgi täitmisel kaasa elavad (nendega saad ühtlasi oma edusamme tähistada).
  7. Kui juhtub mõni apsakas, siis ära anna alla. Võtagi seda kui ühekordset eksimust ja jätka sealt, kus asi pooleli jäi.
  8. Võib-olla tuleb sul oma eesmärk natuke ümber sõnastada asjaolude muutudes. Võib-olla pead tähtaegades muudatusi tegema või leidma mõne teise viisi selleni jõudmiseks. Ole kohanemisvõimeline ja muuda oma plaani, kuid ära hakka ennast süüdistama – nii kaob igasugune motivatsioon.

Allikas: Ilmar G. Raudsep, FranklynCovey

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s