Kuidas olla igas asjas parim? Sõltumata valitud alast kulub edu saavutamiseks 10 000 tundi

Erki Nool on meie endi elav näide, et edu ei peitu mitte niivõrd sinu imelistes eeldustes, vaid töötahtes. Selles, kas sa lähed treeningule ja võistlustele võitma või aega surnuks lööma.

Sama kinnitab ka HBRi blogija Tony Schwartz. Ta tunnistab, et alles nüüd, 58-aastasena, on tema tennisemäng muutunud suurepäraseks. Kuni viimase ajani uskus ta müüti, et edu sõltub „headest “ geenidest, mida sul kas on või ei ole. Hiljuti alustas Schwarts süstemaatiliselt treeninguid ning ennäe –  hea tulemus oligi käes.

Ka Anders Ericsson, üks tuntumaid tulemuslikkuse uurijaid maailmas, väidab, et häid tulemusi ei määra mitte kaasasündinud andekus, vaid see, kui kõvasti sa mingi asja kallal töötad. Hulk uurijaid nõustub seisukohaga, et edu saavutamiseks ükskõik mis valdkonnas on kriitiline piir 10 000 tundi (s.o aasta ja mõned kuud peale). Ehk siis 10 000 tundi tuleb sul mingile tegevusele aega panustada, et saavutada tase, mis juba on midagi. Ehk nagu ütles Aristoteles juba päris ammu: me oleme see, mida me teeme korduvalt.

Kummalisel kombel ei meeldi see fakt paljudele inimestele, sest see näitab veenvalt, kui palju saab igaüks oma headele tulemustele ise kaasa aidata. Mõistagi tähendab teekond täiuslikkuse suunas väga palju ebameeldivaid hetki: halastamatut mugavustsooni mahajätmist, ärevust-stressi ja isegi läbikukkumisi. Aga teekonna lõpus on väärt auhind: sa võid saada mingis asjas väga heaks ja tunda sellest tegevusest tõelist naudingut.

Tony Schwartz, Six Keys to Being Excellent at Anything

http://blogs.hbr.org/schwartz/2010/08/six-keys-to-being-excellent-at.html

One response to “Kuidas olla igas asjas parim? Sõltumata valitud alast kulub edu saavutamiseks 10 000 tundi

  1. Väga rumal tuua Erki Noolt näitena. Tema suust kõlas ju ütlus: ” Mina küll ei tea kuhu Eesti riik peaks edasi liikuma”. Riigikogu liige????

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s