Trendid majandustarkvara turul 2011

Maailma juhtiva majandustarkvara Eesti esinduse juht Toomas Teder kirjutab, et 2011. aastal kasvab ärianalüüsi olulisus ja sellega majandustarkvara roll ettevõtetes veelgi.

1. Ärianalüüsi olulisus majanduslikult rasketel aegadel

Kuigi maailma juhtivate riikide majandused näitavad esimesi taastumise märke, on ettevõtted uute IT-alaste investeeringute osas suhteliselt konservatiivsed – seda nii Ameerikas, Euroopas kui ka Eestis. Eksimuste lubatavus on viidud nii nullilähedaseks kui võimalik, mistõttu juhtkondade laudadel on jätkuvalt olulisel kohal tasuvus- ja ärianalüüs.

Ameerika IT uuringute ettevõte Computer Economics teatas hiljuti, et pooled küsitletud ettevõtetest plaanivad vaatamata keerulistele aegadele lähiaastal majandustarkvarasse investeerida, nii olemasolevasse kui ka selle esmakordsesse juurutamisse. Need ettevõtted usuvad, et majandustarkvara süsteem võimaldab neil teha kaalutletud äriotsuseid ja hiigelsuurena tunduval investeeringul on tugev potentsiaal end tagasi teenida. Üha globaliseeruv maailm on tellimuste täitmise, kliendisuhete haldamise, laoseisu kontrolli ja logistika sedavõrd pea peale keeranud, et võitjateks on tõeliselt paindlikud ja mobiilsed ettevõtted. Nende keerukate süsteemide haldamine ilma tasemel majandustarkvara süsteemita tundub võimatuna.

2. Pilve peal tarkvara kogub populaarsust

Maailma juhtiv IT-alaste uuringute firma Aberdeen Group teatas hiljuti, et 39% Ameerika ettevõtetest on valmis kaaluma tarkvara kui teenuse (SaaS) kasutuselevõttu – see on tervelt 61% rohkem kui eelneval aastal. Peamise põhjusena tõid ettevõtted välja selle internetipõhise teenuse odavuse, seda nii madalama esialgse investeeringu kui ka edasiste uuenduste kulu kokkuhoiu poolest, mis võimaldab omakorda väiksema IT meeskonnaga hakkama saada. N-ö pilve peal tarkvara hoidmise suurimaks miinuseks loetakse selle nõrka turvalisust, kuid ettevõtetepoolse usalduse kasvades on ka traditsioonilised majandustarkvara ettevõtted seda teenust pakkuma hakanud. Näitena toon Epicori Ameerikas turule toodud Epicor Expressi, mille SaaS mudel võimaldab ettevõttel keskenduda põhitegevusele, kasvule ja laienemisele, selle asemel et tegeleda võrgu, riistvara ja tarkvara haldamisega.

3. Mobiilsuse võidukäik

Majandustarkvara kasutamine mobiilsete seadmete kaudu on populaarsust kogumas ka Eestis ja enim mobiilsete vajadustega müügipõhistes ettevõtetes. Mobiilset juurdepääsu vajavad näiteks majandustarkvara kasutajad, kes täidavad tööülesandeid kontorist väljas või kes on pidevalt liikvel, teostavad analüüse ja kontrolle, toimetavad tooteid ja teenuseid kätte, lahendavad kaebusi jne. Tänaste majandustarkvarade lahendused, nt Epicori tööriistad, võimaldavad ettevõtetel lihtsalt paigaldada ja juhtida mobiilseid vahendeid ja teenuseid paljudele kasutajatele hoolimata riikidest, kus nad asuvad.

Vaata Epicori lahendusi lähemalt siit: http://erp-solutions.epicor.com/estonia/erp3/index.php

Täispikk artikkel ilmus detsembris 2010 Arvutimaailmas

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s