10. jaanuaril avaneb tööpraktika projektide taotlusvoor

Alates 10. jaanuarist on avatud Euroopa Liidu Sotsiaalfondi taotlusvoor „Pikaajaliselt töötute tööle rakendamise toetamine kombineerituna tööpraktikaga“. Projekte saavad esitada kõik juriidilised isikud ja füüsilisest isikust ettevõtjad. Taotluste esitamise tähtaeg on 14.veebruar. Taotlusvoor avatakse meetme „Kvalifitseeritud tööjõu pakkumise suurendamine“ raames.

„Statistikaameti andmetel moodustas III kvartalis pikaajaliste töötute osakaal kõigist töötutest 53%. Samas toovad tööandjad välja, et vaatamata töötute suurele hulgale eksisteerib tööjõupuudus ehk ei leita vajalike oskustega töötajaid“ kirjeldas olukorda sotsiaalministeeriumi tööturu osakonna peaspetsialist Katrin Soopalu.

„Koolituse ja tööpraktika kombinatsioon on teiste riikide kogemusele tuginevalt tõhus meede pikaajaliselt töötu tööle aitamiseks. Potentsiaalse töötaja ja tööandja kokkuviimine võimaldab tööpraktika abil välja selgitada, kas inimene on võimeline või sobiv pakutaval töökohal töötama. Tööandjatele on see hea võimalus osaleda töötajate otsingu, valimise ja ettevalmistusprotsessi juures algusest peale.“

Toetatavate projektide eelarve kogumaht on 3,1 miljonit €. Minimaalselt saab toetust taotleda projektile kogukuludega 19 173  € ja maksimaalselt 320 000 €. Projekti esitaja omaosaluse minimaalne määr on 10%.

Taotlusvooru tutvustamiseks toimuvad 18. jaanuaril Tartus ja 20. jaanuaril Tallinnas infopäevad. Lisainformatsiooni leiate http://www2.sm.ee/esf2007 ja www.innove.ee

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s