Eesti disain kolis kalasadamasse

Eelmisel kuul avas uksed Eesti Disaini Maja.

Eesti Disainerite Liit on koostöös mitme disainifirmaga ennast sisse seadnud Kalasadamas, ajaloolises arhitekt Johanssoni projekteeritud paekivimajas Kalasadama 8. Galerii on avatud E-R 12-18, L 12-17.

Piret Potisepp küsis Eesti Disainerite Liidu esinaiselt Ilona Gurjanovalt, millega tegu.

InnoNews uuris Ilona Gurjanovalt, Eesti Disainerite Liidu (EDL) esinaiselt, mis on peatselt avatava Eesti Disaini Maja peamised eesmärgid.

1. Mis eesmärk Eesti Disaini majal on?

IG: Juba aastaid on EDL otsinud võimalusi, kuidas Eesti disaini paremini nähtavaks teha; kuidas paremini Eesti disaini infole ligi pääseda; kuidas hoogustada disainikaubandust. Linnalt ja riigilt abi kahjuks abi ei ole saanud… Jäi üle võimalus kodaniku algatusel üürida maja, mahutada sinna EDL kontor, Eesti disaini showroom, kohvik-klubi ja disainerite stuudiod. Kättesaadavaks muutuvad EDL liikmetele erialased trükised ja raamatud, mis aastatega kogutud. Kohvik-klubis hakkavad toimuma mitmesugused disainiga seotud sündmused.

2.   Missugused disainerid hakkavad majas tööd tegema?

IG: Esialgu on Disaini Majas omale stuudio rajanud Monika Järg, Stella Soomlais, Marko Ala, Igor Volkov, Joonas Torim. Sama tiim on olnud seotud ka Disainiöö korraldamisega ja osalenud teisteski näituse- ja messiprojektides.

3.    Kas Eesti Disaini showroom on pidevalt avatud?

IG: Eesti Disaini showroom demonstreerib eelkõige autori disaini, enamus tooteid on võimalik ka osta või tellida. Galerii on lahti 5 päeva nädalas. Me vaatame kollektiivselt eksponaadid läbi ja teeme siis otsuse, mida eksponeerida.

4.     Hiljuti avati Eesti Disaini Maja Helsinkis. Kuhu edasi?

IG: See, et Helsingis Eesti Majas on disainigalerii, annab meile võimaluse tutvustada eesti disaini, hoogustada eksporti ja koostööpartnereid leida.

Oleme esialgu rahul sellega, et saime siin kodulinnas Eesti Disaini Maja avatud, aga järgmised projektid võivad kunagi viia ka teistesse Euroopa kultuurimekadesse. Kes teab!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s