Majandustarkvara võib anda teie ärile konkurentsieelise

Toomas Teder
Epicor Software Estonia (Baltikumi ja Ungari regiooni juht)

Ajal, mil juhtivad maailma majandused on kriisist väljumas, on tagumine aeg teha ettevalmistusi tootmismahtude tõusuks ja vaadata kriitilise pilguga üle ettevõtte käsutuses olevad tarkvaralahendused.

Milline tarkvara annab eelise?

Tänapäeva äris on eelis sellel, kes äritehinguid reaalajas suudab juhtida. Majandustarkvara keeles on selleks tarkvara, mis võimaldab töötajatel siseneda majandustarkvarasüsteemi olenemata asukohast mobiiltelefoni või läptopi abiga, kontrollida sealt vajalikke andmeid ning sisestada uusi. Arusaadavalt peab niisugune lahendus võimaldama kiiret ühendust, sest keskne andmebaas peab olema sünkroniseeritud kõigi kasutajate vahel, vältimaks eksimusi.

Üheks näiteks selles vallas on MS Office rakendus, mis võimaldab müügipersonalil kasutada majandustarkvara kliendihalduse ning logistika funktsionaalsust ilma tarkvara ennast avamata. Ja seda nii ettevõtte andmebaasidega ühenduses olles kui ka lokaalselt, netiühendust omamata. See võimaldab eos lämmatada töötajate vastuseisu, kes ei soovi lisatööd endale koormaks võtta. Samuti on tarkvara kasutajatel olemas Google’i tüüpi otsing, mis toimetab hoopis tarkvara andmebaasis. Niimoodi vabatekstina küsimusi esitades saab kasutaja vastuseid oma küsimustele kordades kiiremini ning leiab üles ka info, mille asukohta tarkvaras ta ei teagi.

Teiseks on vaatamata tuhandetele uutele tehnikavidinatele kogu maailmas hinda läinud lahendused, mille funktsionaalsus ei ole mitte lihtsalt trendikas, vaid nendest on ettevõttele ka kasu ja need loovad väärtust. Ka Eesti ettevõtted on viimased paar aastat pannud pigem rõhku olemasolevate protsesside ning tehnoloogiate efektiivsemaks muutmisele ning seetõttu on jäänud uute võimaluste juurutamine tagaplaanile.

Teenustepõhine arhitektuur

Teenustepõhisest tarkvaraarhitektuurist on maailmas palju räägitud, aga tavakasutajale jääb see tihti mõistmatuks. „Millist kasu ma sellest saan?“ küsitakse tihti, sest arvatakse, et see on vaid IT tugipersonali töö hõlbustamiseks.

Tegelikult võib selle kokku võtta järgmise lausega: “Kui objektipõhine tarkvara ülesehitus on loodud kestma, siis teenustepõhine arhitektuur on loodud muutuma.“ Ettevõttes lisanduvad ning muutuvad tihti protsessid. Epicori patenteeritud True SOA™ platvormi ja Äriprotsesside halduse kaudu saab tarkvara käitumist ning ekraanivorme muuta ilma, et mindaks üldse koodi kirjutamiseni välja. See tähendab automaatset infovahetust teatud sündmuste toimumisel, väljade kontrollimist reeglite abil ning läbipaistvust aruandlustöölaudade kaudu. Samuti võimaldab see varasemast oluliselt paindlikumat juurutust. See kõik tähendab ettevõtte jaoks säästetud aega ja raha.

Täispikk artikkel ilmus jaanuaris 2011 Äripäeva Finantsjuhtimise lisas.

Loe lisaks Epicor Software Estonia äritarkvaralahenduste kohta siit.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s