Mis on saanud projektist „Talendid koju“

InnoNews uuris Eva Maranilt, projekti „Talendid koju!“ koordinaatorilt, kuidas projektil seni läinud. Tahtsime ka teada, milline on olnud ettevõtete vastukaja sellele.

1. Kuidas „Talendid koju!“ alguse sai?

Projekti eesmärk on viia kokku välismaal õppivad/töötavad Eestist pärit inimesed ning Eesti tööandjad, et välismaal viibijate talenti rakendada Eesti heaks. Rakendamise viise võib olla mitu: töökoht v praktikakoht Eestis, samuti võib välismaal viibija töötada Eesti tööandja heaks oma asukohariigis. Kahe osapoole kokkuviimiseks oleme avanud portaali www.talendidkoju.ee .
Idee sai alguse kaubanduskoja haridusnõuniku Tiia Randma ja peadirektori Siim Raie eestvedamisel. Pärast taotluse esitamist riigikantselei Tarkade Otsuste Fondi, leidsime asjaliku koostööpartneri OÜ RAM4 näol. See koosneb neljast noorest mehest, kellest kaks on juba tagasitulnud talendid.

2. Kas olete algatuse senise käiguga rahul? Missugune on olnud vastukaja ettevõtetelt?

Oleme rahul, kuid kindlasti on veel palju tööd teha. Meediakajastus on olnud väga suur, kahjuks ei ole meid küll alati õigesti mõistetud, kuid siiski on meil hea meel, et teema tekitab palju emotsioone ja läheb inimestele korda.

Ettevõtjate tagasiside on olnud positiivne ja tore on see, et aktiivsemad annavad ka soovitusi, mida võiks paremini või teisiti teha. Kindlasti aga ootame veelgi aktiivsemat kaasalöömist ning töökuulutuste avaldamist meie portaalis. Kevadel on väga oodatud ka praktikapakkumised, sest just siis otsitakse praktikakohti suveks ning väga paljud välismaal õppijad on Eestis praktika tegemisest huvitatud.

3. Kas on olemas juba konkreetseid näiteid, kus ettevõte on teie kaudu leidnud sobiliku inimese?

Praeguseks on juba seitse talenti leidnud meie portaali kaudu endale rakendust Eesti tööandjate heaks. Üks näide sellest, et alati ei pea tööd tegema just Eestis, on Eesti Ekspressi kirjutavad noored ajakirjanikud. Kodumaal leidis tööd üks talent näiteks Skype’is.

4. Miks teie arvates ei taha talendid Eestisse tagasi tulla?

Enne portaali käivitamist küsitlesime 347 talenti, kellest vaid 11,1% vastas, et ei tule mitte kunagi Eestisse tagasi. Seega tegelikult on tahe olemas, aga pole leitud võimalust. Meie eesmärk ongi neid võimalusi rohkem pakkuda. Need, kes ei soovi tagasi tulla, on toonud välja peamiste põhjustena perekonna loomise, parema töökultuuri ning palgataseme. Samas peetakse Eesti tööpakkumiste juures kõige olulisemaks uut huvitavat võimalust ning elatustaset, mis palga eest võimalik on, mitte otseselt palganumbrit.

Vaata lisaks: www.talendidkoju.ee

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s