Euroopa Loovtööstuste Liit sai Euroopa Komisjonilt rohelise tule

Euroopa Komisjon teatas, et 2011.aasta sügisel tehakse algust Euroopa Loovtööstuste Liidu (ELTL) programmiga. Eesmärgiks on tunnustada ja tõhustada paljude Euroopa edukate globaalsete ettevõtete peamist edutegurit- kasutajakeskset ning tugevalt disainile üles ehitatud lähenemisviisi innovatsioonile.

Programmi sihiks on parandada koostööd erinevate loovate teenusepakkujate vahel. Loodetakse, et disainivaldkonna koostöö traditsiooniliste tootmissektoritega loob enam lisaväärtust, tõstab ettevõtete majandusnäitajaid ning üleüldist Euroopa tööstuse viimistletuse taset.

Euroopa Loovtööstuste Liit  toob kokku peamised regionaalsed, riiklikud ja Euroopa-ülesed loovtööstuste tugiorganisatsioonid ning võtmesektorite esindajad. Liidule on eraldatud 7,5 miljoni euro suurune eelarve, millega kolme aasta vältel toetatakse loovtööstuste innovatsioonile suunatud tegevusi.

Eesti Disainerite Liidu esinaine Ilona Gurjanova selgitab: ’’Viimastel aastatel on toimunud Euroopa võimukoridorides murrangulised muutused disaini rolli tähtsustamise suunas. Euroopa turu konkurentsivõime nõrgenemine on pannud poliitikuid otsima uusi võimalusi ja arendama paremat keskkonda lisandväärtusega toodete ja teenuste loomiseks.

Nii saavad ka Eesti disainerid tulevikus rohkem kaasa rääkida Eesti arenguvisioonide kujundamisel ja mitte ainult konkurentsivõimelise tootedisaini seisukohalt, vaid ka teenuste kui protsesside disainimise ja disainmõtlemise osatähtsust rõhutades.

Loe lisaks: www.in.ee/blog_item.php?bid=734

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s