Muutuste planeerimisel on keskpunktis inimene

Eelmisel nädalal toimus Tallinnas rahvusvaheline mobiilsuse teemaline konverents,  mille peakorraldajaks oli Eesti Disainerite Liit.

Ilona Gurjanova, Eesti Dsainerite Liidu esinaine selgitab, miks Disainerite Liit antud teemaga tegeleb.

Disainerid peavad oskama vaadelda tulevikku, et käia tarbijatest natuke ees. Disainerite Liit kuulub EIDD Design For All Europe organisatsiooni, osaleb ka juhatuse töös ning on võtnud oma missiooniks tutvustada Eestis Design For All mõtteviisi. Selle mõte on soov muuta disaini abil keskkonda inimsõbralikumaks, kättesaadavaks kõikidele inimgruppidele.

Oleme harjunud arvama, et disain on tool ja lamp, seelik või käekott, aga tänapäeval seisavad disainerite ees hoopis suuremad proovikivid: disainitakse protsesse, teenuseid, otsitakse kompleksseid lahendusi. Miks disainerid sellega tegelevad? Aga sellepärast, et disainmõtlemise mudel toimib ka teistes valdkondades, seda on võimalik üle kanda näiteks tervishoiu valdkonda, turismi, transporti. Eelkõige sellepärast, et see mudel põhineb analüüsil, kasutaja kaasamisel, prototüüpimisel ja idee visualiseerimisel.

Näiteks turu-uuring disaini kontekstis tähendab seda, et ei küsitleta anonüümseid inimesi, vaid nad kaasatakse loomisprotsessi. Eriti oluline on see erivajadustega inimeste mõistmisel – nendega veedetakse päevi, selle asemel et lihtsalt korraks nende arvamust küsida.

Konverentsil räägitust saab ülevaate siit

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s