Mida tasub Oprah’ilt äris kõrva taha panna

Miks just Oprah on suutnud 25 aastat olla Ameerika telekuninganna? Midagi sellest jääb ilmselt alatiseks saladuseks. Aga suur osa tema edust põhineb teadlikul käitumisel. Mida on Oprah’lt  õppida juhtidel, sellest kirjutab ajakiri Inc. Siin on neist väike valik.

Ära hoia oma rikkust endale
Nagu iga suurepärane bränd, muutis ka Oprah end fännide silmis tõeliselt väärtuslikuks. Suurt rolli mängisid siin fännidele jagatavad kingitused, mis ulatusid sõiduautodeni välja. Väärt eeskuju firmadele selles mõttes, et ootamatu kingitus oma kundedele lojaalsuse tekitamisel asendamatu.

Kindlusta tagalat
Oprah alustas telekarjääri 1983. aastal. Selle kõrval hakkas ta süsteemselt laiendama oma äri – ta pani käima ajakirja O: The Oprah Magazine (2000) ning käivitas OWM Televison Networki (2011).

Ära peida oma eraelu
Kui paljud ettevõtjad promovad oma brändi, kuid peidavad iseennast, siis Oprah seda viga ei tee. Ta on rääkinud oma elust vägagi avameelselt, kuni väga isiklike seksuaalsete ülestunnistusteni välja. Muidugi ei pea igas äris kõiki eraelu tahke välja tooma, aga sõnum on selge: isiklikust elust rääkimine tõstab ettevõtja usaldust ja usaldus seob kliente.

Võida kuulsused oma paati
Oprah pole alati ise staar olnud – ta alustas Chicagos ühe vähe tuntud teleprogrammis. Aga 25 aasta jooksul suutis ta Ameerika kõige kuulsamad inimesed alates filminäitlejatest ja lõpetades poliitikutega kuidagi oma paati meelitada. Üheks põhjuseks on kindlasti intervjueerimise stiil, mis küsitletavale meeldib.

Lõpeta, kui oled tipus
Oprah saade muutus uskumatuks marketingimasinaks. Professor Craig Garthwaite, Oprah ekspert, võrdleb Time’is romaani „Anna Karenina“ müüki neli kuud enne ja pärast seda, kui seda Oprah’s esitleti. Nimelt enne müüdi raamatut 11 600 eksemplari, pärast 643 000! Vaatamata sellele loobus Oprah just siis, kui tema saate vaadatavus tipus oli.

Allikas: Eric Markowitz, 7 Tips Your Business Can Learn From Oprah, www.inc.com

One response to “Mida tasub Oprah’ilt äris kõrva taha panna

  1. Huvitab ja õpetlik. Tänud!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s