Jooga- ja meditatsioonirännak BALILE – jumalate saarele

Mis võiks olla veel parem koht jooga ja meditatsiooniga tegelemiseks kui maailmaosa, kus kohalikud on nii jooga kui ka meditatsiooni oma igapäevaelu osaks võtnud. Väike imedesaar Bali on eriline selle poolest, et siinseid inimesi ei näe niivõrd joogamatil, vaid kogu nende elu ongi jooga ning meditatsioon, kõige vahel tasakaalu loomine ja hoidmine.

BALI – see on rikkalik ning värvikirev kultuur, hinduismi-budismi traditsioonid, tuhandeaastased avarad riisiterrassid, kõrguvad vulkaanid, troopiline imeilus lopsakas loodus, riisipõllul hanereas paterdavad naervad pardid, sajad samade nimedega sõbralikud ning uudishimulikud mustapäised kohalikud, väikesed Gili saarekesed koos imekauni veealuse maailmaga, palved ja ohvriannid, ülimaitsev tervislik toit, müstilised tantsud ja muusika, kukevõitlus ning päikeseloojangust kuldselt kumav palmisalu ning soojad lühikesed värskendavad  troopilised vihmasajud.

Vaatamata turismi arengule, ei ole kohalikud seni hüljanud igapäevarituaale ning tugevat usku kahte paralleelreaalsusesse ehk sekalasse (silmaga nähtav) ja niskalasse (silmaga nähtamatu). Saare elanikud otsivad alati tasakaalu heade ja kurjade jõudude vahel ning toovad mõlemale igapäevaselt ohtralt ohvriande. Võib-olla seetõttu, et kohalikud hoiavad kontakti mõlema maailma esindajatega ning usuvad tulihingeliselt nii valgesse- kui musta maagiasse, ongi sellel saare müstiline võlujõud kootud igapäevaellu.

Tasakaalu loomiseks keha-vaimu-hinge tasandil oleme kutsunud oma grupiga ühinema maailmas tunnustatud jooga-tantra-meditatsiooni õpetajad Sahaji ja Satya,  kes juhivad meie retke iseendasse ja Bali rituaalidesse Vaatame igapäevaselt, kuidas Bali inimesed need teemad oma igapäevaellu on lõiminud – me käime oma kehablokkide avamiseks nõidarsti juures. Me õpime kohalike kombel mediteerides ohverdusi tegema ning koos loodusega elama – ärkame loodusega ühes rütmis, ammutame päikeselt energiat hommikuste kõndimiste ajal ning mõistame, kuidas vastavalt Bali kosmoloogiale eksisteerib meie sees mikrokosmos ja meie ümber makrokosmos.

Sillana ida- ja läänemaailmakäsitluse vahel käivad meil külas inspireerivad läänest pärit tegelased, kes on tänu vaimsetele praktikatele oma elu idapärasemaks muutunud. Nii räägime filmirežissööriga, kes on äsja valmis saanud filmi Bali võludest, kohtume suurkorporatsioonides spirituaalsust õpetava endise ärimehega ning meid valgustavad toitumise ning seksuaalsuse spetsialistid. Sisemise rännaku vahele mahub ohtralt PÄRIS BALIT – külastame mitmeid kodusid ning osaleme koos kohalikega templitseremooniatel. Kuna iga Bali inimene on ka veidi filosoof, saame nii siit- kui sealtpoolt tutvust teha nende elufilosoofiaga ning nende pideva õnnetunde saladusega.

Rännak Balile toimub 20. jaanuarist 4. veebruarini 2012.  Kohti on väga piiratult! Reisijuhiks on Marika, kes peab Balit oma teiseks koduks.

Lisainfo: http://www.kontiki.ee, info@kontiki.ee, 6015870

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s