Disainiöö ja IF…Tallinn 2011 festivalipasside müük alanud

16.-25.septembril on Tallinn uuendusmeelsete disainihuviliste päralt – toimub Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi kuuluv Euroopa Innovatsioonifestival IF… ja Disainiöö. Festivali slogan on: Disaini käivitab muutused.

Festivali passe, mis tagab sissepääsu kõikide festivali raames toimuvatele üritusteles saab osta kõigist Piletilevi müügipunktides ning www.piletilevi.ee veebilehelt. Passide hinnaks on 30 EUR. Üliõpilastele ning pensionäridele on festivalil sooduspass hinnaga 24 EUR.

’’Festivali eesmärk on teha Eesti disain nähtavaks ning tõsta inimeste disainiteadlikkust. Samas annab see võimaluse disaini ettevõtlusele, uute eesti toodete/teenuste tutvustamiseks ja võrgustumiseks. Nii disainifännidele kui neile, kel eelnevalt disainiga kokkupuuteid vähe, on mõeldud rahvusvaheliste lektorite osavõtul konverentsid, töötoad ning mitmed rahvusvahelised näitused mis aitavad tutvustada teiste maade disainisaavutusi,’’ selgitab festivali tausta ürituse peakorraldaja Ilona Gurjanova.

Kuuenda disainifestivali programm on Euroopa kultuuripealinnale kohaselt mahukas. Programmi kuulub kokku enam kui 45 üritust.  Festivali süda asub Rotermanni kvartalis, kuid kaasatud on kõik suuremad muuseumid ja galeriid: Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis toimub festivalieelse üritusena Islandi disaini näitus ning 16.septembril avatakse innovatsiooni- ja disaininäitus UutmoodiCities For All –Tallinn For All projekti lõpptulemusi ja IF…Lab parimat innovatsiooniideed demonstreeritakse Rotermannis; KUMUs toimub Design Management Europe auhinna nominentide näitus ja auhinna gala; Arhitektuurimuuseumis on Tarmo Luisu valgustinäitus Mäng TulegaEesti Plakat 2011 ning ulatuslik Prantsuse disaininäitus Saint-Etienne design – creative city for all by Cité du Design, mis keskendub urbanistlikele projektidele. Eksistentsiaalsetele küsimustele püüab leida vastust eksootiline Malaysia-Taani ühisprojekt Man&God. Soome disaini eksponeerib Lahti biennaal.

Festivali programmi kuuluvad erinevad konverentsid, töötoad, Disainioksjon, Pecha Kucha, mitmed moeetendused ja palju muud. Festivali üks keskne koht on Kalasadamas asuv Eesti Disaini Maja, kus saab näha ja osta uuemat eesti disaini.

Paljud üritused toimuvad linnaruumis –  näiteks Rotermanni platsil saab näha Dominik Lejmani videoinstallatsiooni Plural Aesthetics of a Risk-based Society; Vabaduse väljakule püstitatakse Gulliver Map – hiigelsuurele Tallinna kaardile saavad linnakodanikud märkida oma meeliskohti ja takistusi. Bussiterminalis saab vaadata Austria infodisaini.  Mitmed põnevad üritused toimuvad linnagaleriides, loomekeskustes ja disainipoodides. Toidudisaini näiteid saab näha Novellis ja Arhitektuuri- ja Disainigaleriis. Väärika punkti paneb festivalile Euroopa Disainijuhtimise Auhindade pidulik gala.

Vt täpsemalt www.disainioo.ee ja www.innovationfestival.ee .


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s