Juba järgmisel reedel saab avalöögi tähtsündmus uuendusmeelsetele disainihuvilistele

16. – 25. septembril on Tallinn uuendusmeelsete disainihuviliste päralt – toimub Euroopa Innovatsioonifestival IF… ja Disainiöö.

Innovatsioonifestivali elluviimisel osaleb kahe aasta jooksul kuus linna: Barcelona, Milano, Kortrijk, Lissabon, Vilnius ja Tallinn. Fookuses on innovatsioon ja inimkeskne disain, sotsiaalne kaasatus, mobiilsus, säästlikkus ning tehnoloogia mõju igapäevaelule. Keskkpunktis on inimene ja tema vajadused.

Programmi, kus on enam kui 45 üritust, mahub mitmeid konverentse-töötubasid, näituseid ja muud põnevat. Festivali süda asub Rotermanni kvartalis, kuid kaasatud on kõik suuremad muuseumid ja galeriid üle linna. 
 
Tarbekunsti- ja disainimuuseumis avatakse 16.septembril näitus Uutmoodi, kus saab esmakordselt tutvuda innovatsiooninäidetega Eesti disainist 20. ja 21. sajandil. Rotermanni kvartalis demonstreeritakse „Cities For All –Tallinn For All“ projekti lõpptulemusi. Tegemist on projektiga, mille käigus töötati välja kõikidele kodanikele ligipääsu tagavaid linnaruumi lahendusi. Tallinna linnavalitsus on öelnud, et kui tehnilised ja rahalised ressursid võimaldavad, siis viiakse need lahendused ka reaalselt ellu.

Arhitektuurimuuseumis on uudistamiseks aga ühe säravama eesti disaineri Tarmo Luisu valgustinäitus „Mäng tulega“. Samas kohas seatakse üles ulatuslik Prantsuse disaininäitus „Saint-Etienne design – creative city for all by Cité du Design“, mis keskendub urbanistlikele projektidele. Saint-Etienne on suurepärane näide sellest, kuidas linn on end disaini abi kasutades teistest eristanud ning seeläbi oma isikupära välja toonud.
Festivalile paneb väärika punkti Euroopa disainijuhtimise auhindade pidulik gala. Disainimaailma Oskareid antakse Euroopa ettevõtetele, kes edukalt rakendavad disaini konkurentsieelise saavutamiseks. Nominentide seas on ka kaks Eesti firmat, kellele kodupublik kaasa saab elada. Enne galat toimub KUMUs selle auhinna nominentide näitus.

Festivali keskuses Rotermannis asub IF…Corner, kus saab tutvuda teiste IF… festivalidega ning 6 linna vahel toimunud parima innovatsiooni ideekonkursi IF…Lab tulemustega.

Traditsiooniliselt on Disainiöö kavas suurejoonelised moeetendused, seekord koostöös Tallinn
Fashion Weekiga
. Avapäeval toimub Eesti-Läti moe-show Moment. Tallinna südalinnas asuva tööstuspinna industraalses õhkkonnas astuvad vaataja ette juba tunnustatud Eesti ja Läti kunstnikud, kuid lisaks esitavad oma visioone moest ja kunstist ka noored lootustandvad moetalendid.Festivali lõpetab paljulubav etendus „Trash to Trend“, kus tutvustatakse kolme upcycled-kollektsiooni, mis on valminud Eesti rõivatööstuse ülejääkidest.

Paljud üritused toimuvad aga linnaruumis: Austria disain Viru bussiterminalis, Poola kunstnike videoinstallatsioonid, Valgusmaania Guerilla aktsioon, toidudisaini näited ning mitmed näitused vanalinna galeriides ja meistrite kodades. Vabaduse väljakule püstitatakse Gulliver Map, kus hiigelsuurele Tallinna kaardile saavad linnakodanikud märkida oma meeliskohti ja takistusi. See aitab loodetavasti märgata ka erivajadustega inimeste muresid. Tulemused antakse analüüsimiseks ja otsuste tegemiseks linnale ning eksponeeritakse näitustel Tallinnas, Helsinkis ja St Etiennes.

Lisainfot festivalide kohta ja programm: www.disainioo.ee ja www.innovationfestival.ee

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s