Sa oled liider. Või saamas selleks.

Miks peaks tahtma siis enam võimu? Aasta olulisim juhtimisvaldkonna sündmus, Pärnu Juhtimiskonverents 2011 pakub selleks 3 head põhjust: võimalus enam raha teenida, paremad tulemused juhina, parem tervis ja pikem eluiga.

Võim annab pikema eluea ja parema tervise (mitte segi ajada  juhipositsiooniga). Uuringud on näidanud, et suurema võimuga inimestel on südame-veresoonkonna haiguste esinemine madalam. Tõepoolest, loogiline see on: mida väiksem on tegelik kontroll oma töö ja keskkonna üle, seda suurem jõuetuse, abituse tunne ja sellest tulenev stress.

Kuidas võimu saada ja paremini kasutada?

Esiteks, ettevaatust juhtimisalase kirjandusega, mis idealiseerib üllaid liidreid ja häid organisatsioone. Elu ei pruugi selline olla.

Teiseks, lõpeta uskumine, et maailm on üks õiglane paik, milles head saavad tunnustuse ja pahad oma teenitud palga.

Kolmandaks, lõpeta iseendale põhjuste ja vabanduste otsimine. Kuna me tahame iseendast hästi arvata, siis me veeretame enese teele takistusi, et nõrgem tulemus (või vähem võimu) oleks justkui meie teadlik valik, mitte ebaõnnestumine. Võimu puhul on tüüpiline mõtlemine, et kuna palju võimu ihaldajad on meie ettekujutuses mõttetud või pahad, siis me ei taha nendesarnased olla ja parem oleme siis nõrgemad, aga“teeme oma tööd lihtsalt hästi”. Paraku, sellise hoiakuga kannatavad juhi tulemused. 

Võim on sõna, mida palju kasutatakse, aga mille olemusest vähe teatakse.

Võimul pole pistmist tegeliku tööga, naised ei tahagi võimu, Eestis on võim Rootsi pankade käes, võimul juhid kardavad liidreid, meedia on teine võim jne on vaid väike osa levinud võimumüütidest.

Pärnu Juhtimiskonverents 2011 küsib lihtsalt „Aga tegelikult?“ Küsib sellepärast, et ilma võimu olemust tundmata ja ka seda teostamata ei saa ükski juht efektiivselt toimida. Võimu on vaja.

13.-14. oktoobril toimuva Pärnu Juhtimiskonverents 2011 programmist “Tegelik võim” saab lähemalt lugeda siit ning kirja panna siin. Võid ka helistada numbril 617 7310.
Kohtumiseni sügiseses Pärnus!

Pärnu Konverentsid. Liidrite Lood

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s