Kindel investeering Vanalinna!

Võrreldes kinnisvarabuumi-aegseid korterite hindu tänasega, on Vanalinnas toimunud hinnalangus ca 40%. Samas on korterite hinnalangus Tallinna muudes piirkondades olnud oluliselt suurem ehk tulenevalt asukoha tähtsusest kinnisvara puhul, on Vanalinna korter kõige vähem kaotanud.
Enamik Vanalinna müügipakkumisi on täna hinnavahemikus 2500–3800 €/m², kuid enamik tehinguid toimub vahemikus 2000–3000 €/m². Kõige kallimate müügipakkumiste hinnad ulatuvad 2 400 000 € ja 5800 €/m², kuid meile teadaolevatel andmetel on käesoleval aastal kõige kallim vabaturu tehing toimunud hinnaga 725 000 €.

Ostjate poolt vaadates on enim hinnatud põhjalikult renoveeritud hea juurdepääsuga elamute avarate vaadetega korterid, kus on maksimaalselt säilitatud ajaloolisi detaile ja mille juurde kuulub kindel parkimiskoht. Järjest enam on hinda läinud korterite erilisus ja säilinud ajalooline hõng ning detailid.

Kuna investorite huvi on seoses majanduskasvuga viimase aasta jooksul pidevalt kasvanud, siis on arendajad turule toonud mitmeid ühtse tervikuna arendatavaid kinnisvaraprojekte, tähtsamad neist nn Pärli maja Pikalt tänaval ja endine Siseministeeriumi hoone aadressil Pagari 1.

Käesoleva aasta juuli alguses väljastas Tallinna Linnaplaneerimise Amet Pagari 1 asuva hoone rekonstrueerimise ehitusloa, mis võimaldab alustada 42 lukskorteriga korterelamu väljaarendamist. Pagari 1 maja ümbersünni arhitektuurilahenduse taga on Eesti üks võimekamaid arhitektuuribüroosid ARS Projekt. Korterite müüki vahendab Ober-Hausi Kinnisvara.

Ajaloomälestisena riikliku kaitse all oleva Pagari 1 rekonstrueerimine algab tänavu sügisel ning esimesed elanikud saavad uude koju kolida 2013. aasta keskel. Hoone juurde kuulub haljastatud siseõu ning kommunaalrajatised elanike tarbeks. Korterite suurus on vahemikus 38 kuni 200 ruutmeetrit.

Kõrge soklikorrusega hoone kandeseinad on ehitatud tellise-pae segaehitisena. Sokkel on viimistletud klombitud paega, esimene korrus lihvitud paega, teine kuni viies korrus on krohvitud. Madala kaldega katus oli algselt kaetud betoonvaltskividega, praegu värvitud terasplekiga. Kahe pidulikult vormistatud sissepääsuga Pagari tänava poolsel peafassaadil on kaks poolümarat ja kaks kandilist kolme korrust läbivat ärklit. Ligi 1600 ruutmeetri suurusel kinnistul asuval hoonel on ehitisalust pinda üle 1200 ruutmeetri ning suletud netopinda ligi 5500 ruutmeetrit.

Viimaste kuude jooksul on kinnisvaraturul mõningast ebakindlust tekitanud Euroopa võlakriis, kuid Ober–Hausi hinnangul on üsnagi tõenäoline, et Eestis jätkuva majanduskasvu tingimustes tõusevad märkimisväärselt eelkõige Tallinna vanalinna korterite hinnad.

Rain Rätt
Ober-Hausi Kinnisvara AS
Kinnisvarahindaja/Analüütik
rain.ratt@ober-haus.com

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s