Šokolaad – meeldiv kingitus äripartnerile

Kultuuridevahelised kontaktid on tihedamad kui eales varem. Iidne tava on teha äripartneritele kingitusi. Raamatus „Käitumise kuldvara. Ametis ja puhkusel“ on Maaja Kallast juhtinud tähelepanu kingituste sobivusele kultuurikontekstis – maiustused sobivad selleks igas riigis. Maiustuste all mõeldakse muidugi kvaliteetset šokolaadi. Kaaluge hoolega, mida valite. Arvestage, et diskreetsus kohustab, aga originaalsus maksab.

Pariisi La Madeleine’i kirikut ümbritsevad väiksed luksustoidupoed on andnud sealsele promenaadile nime „Pariisi köök“. Keegi ei imesta, kui lasete kinkimiseks pakkida neli käsitsi valmistatud šokolaadikompvekki. Päritolukohta ja selle eksklusiivsust näitab pakendki.

Selleks et osata hinnata šokolaadi väärtust kingitusena, peab teadma pisut ajalugu. Šokolaadi põhikomponendiks on algselt Kesk-Ameerikast pärit kakao. Kui hispaanlased 16. sajandi algul asteekide riigi vallutasid, nägid eurooplased esmakordselt kakaouba ja maitsesid sellest valmistatud jooki. Tolleaegses asteekide riigis hindasid kakaod nii ülikud kui lihtrahvas. Kakaooad olid väärtuslikud ning neid kasutati rahana. Hispaania kaupmehed mõistsid kakao väärtust ja kindlustasid endale pikaks ajaks kakaomüügi õigused. Peagi vallutas Kesk-Ameerika šokolaadikirg Euroopa.

Väga hinnatud kingituseks peetakse Šveitsi ja Belgia šokolaadi. Austrias on 1832. aastast pärit 16-aastase kokapoisi Franz Sacheri retsepti järgi valmistatud šokolaaditort kujunenud restoranide spetsialiteediks, meeldejäävaks kingituseks.

Trühvli ehk pehme täidisega šokolaadikompveki muudab eriliseks selle maitse, kuju ja käsitsi töötlus. Eestis valmistatakse Meistrite Hoovis käsitsi kõrgekvaliteedilisi trühvleid Chocolats de Pierre. Kingituse väärikaks üleandmiseks pakuvad trühvlimeistrid mitmeid lahendusi. Nii on võimalik tellida trühvleid Teie valitud pakendis, millele on graveeritud firma logo, samuti võite lisada kinkekaardi korrektses, etiketile vastavas disainis.

Chocolats de Pierre
www.pierre.ee 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s