Millistes valdkondades võib järgmisel aastal oodata palgatõusu?

Tööandjad kurdavad, et Eestis on kvalifitseeritud tööjõudu raske leida ja tihti on sobilike töötajate puudumine ka peamiseks piiranguks tootmismahtude kasvatamisel. Samal ajal töötab eri andmetel ainuüksi Soomes kuni  50000 eestimaalast. Enamik välismaal töötajatest elaks ja töötaks hea meelega Eestis,  kui siin pakutav palk suudaks konkureerida lähiriikide omadega.

Viimasel ajal on märgatavalt suurenenud eestimaalaste teadlikkus välismaal töötamise võimalustest ning suur osa inimestest otsibki tööd just välismaalt ning teeb ettevalmistusi välismaale kolimiseks. Ülemaailmse tööportaalide võrgustiku The Network (www.the-network.com) ja uuringufirma Intelligence Group www.intelligence-group.nl/en läbi viidud ülemaailmne tööturu liikuvuse uuring näitas, et 58% eestlastest on nõus välismaale tööle minema. Ülekaalukalt esimeseks välismaale lahkumise põhjuseks on soov saada suuremat palka.

Eesti ettevõtjad on keerulises olukorras – kui palkasid ei tõsteta, saab see varem või hiljem piiranguks ärimahtude kasvatamisel. Paljudes ettevõtlusvaldkondades ei räägita enam sellest, kuidas leida juurde sobiliku kvalifikatsiooniga inimesi, vaid sellest, kuidas olemasolevat personali Eestis kinni hoida.

Kokkuvõtlik ülevaade tööturu-uuringust palkade tõstmise kohta valdkonniti:

http://www.cvkeskus.ee/career.php?menu=2&lastmenu=1439&text_id=1859&career_style=

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s