Kuidas avastada oma unikaalsed tugevused?

Meedia kipub looma müütilisi kangelasi, näiteks Mark Zuckerberg, Richard Branson või Steve Jobs. Meile meeldib neist teada saada, aga me ei samastu nendega. Me suuda olla kõige parema tahtmise juures sellised, nagu nemad olid ja on. Sest igaühel on oma oskused-võimed-viisid, kuidas asju ajada. Fast Company blogija Jody Turner pakub välja päris mitu võimalust, kuidas oma unikaalseid võimeid avastada ja arendada.

•    Ära võrdle end teistega. Selle asemel mine ja saa tuttavaks inimestega, kes sind inspireerivad või isegi sinus aukartust äratavad. Kui tead kedagi, keda sa imetled, kadestad ja võib-olla isegi kardad, siis mine ja räägi temaga. Saa osa nende elust ja maailmast. Ehk märkad peagi endaski mingeid iseloomujooni või omadusi, mis tema puhul sind vaimustavad!

•   Ära keskendu nõrkustele, vaid tugevustele. Nõrkustele mõtlemine tekitab ainult ebakindlust. Kui sul on raske oma tugevusi määratleda , siis tee internetis  Myers Briggsi test, osta raamat „Gallup Strengths Finder 2.0“ või otsi mõni mõistlik coach’i moodi inimene, kellega rääkida.

•  Otsi enda kõrvale inimesi, kes su nõrkused oma tugevusega tasa teevad. Albert Einsteini puhul näiteks arvatakse tänapäeval, et just tema abikaasa aitas tal lõppkokkuvõttes avastada oma kuulsa teooria. Einsteinil oli pea pilvedes – abikaasa hoidis tal jalad maas. Ning koos olid nad säravad. Just sel põhjusel on mõistlik, et su partner oleks teistsugune kui sina ja su tiimis oleks erinevad inimesed. Innovatsioon nõuab paindlikke tiime, kes töötavad koos, juhivad koos ja loovad koos.

•  Kasuta läbikukkumist motivatsiooniallikana. Alati ei lähe asjad nii, nagu sa soovid, hoolimata su pingutustest. Mõnikord lähebki vaja läbikukkumise valu, et asju ümber hinnata või nullist alustada. Hillary Clinton kukkus presidendivalimistel läbi, aga sai sellest üle, tegi omad järeldused ning temast sai mõjukas ja austatud USA riigisekretär.

Allikas: www.FastCompany.com, 5 Ways To Discover And Develop Your Unique Strengths, By Jody Tuner, Jan 13, 2012

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s