Tauri Tallermaa: kuidas naiskolleegid meestest erinevad

Kui räägid naiskolleegile anekdoodi, siis ole valmis selleks, et tal kulub naljast arusaamiseks pisut rohkem aega kui meestel. Aga see-eest naerab ta hea nalja üle kauem kui mees. Seda tingib naiste võime kasutada oma aju teistmoodi kui mehed – kui meestel on dominantne vasak ajupoolkera, siis naised kasutavad oskuslikult mõlemat poolkera.

Multitasking’us lihtsalt ei saa mehed naistele järele. Sest mehe aju on üles ehitatud otsekui väikestest kastidest: kui hakkad mehega mingil teemal rääkima, siis ta n-ö võtab ajust kasti välja, avab selle ja võib siis vabalt rääkida. Aga see kõik võtab oma aja. Ning mehega ei ole mõtet rääkida, põigates vaheldumisi ühelt teemalt teisele. Nagu öeldud, on iga asja jaoks mehe ajus eraldi kast – kaks kasti korraga avada on ühe meesterahva jaoks selgelt liiga palju.

Naiste aju on otsekui  interneti superkiirtee – kõik asjad liiguvad imekähku ja on omavahel seotud. Kodu-lasteaed-ämm-mees-töö. Siin peitub ka kuulsa naiste multitasking’u põhjus – ehkki isegi nemad ei suuda mitmest asjast korraga mõelda, suudavad nad imekiiresti ümber lülituda ühelt mõttelt teisele.

Nagu kinnitab Master of Healthcare, on tööl ilmnevaid erinevusi meeste ja naiste vahel veelgi: naised suudavad paremini inimsuhteid hoida, sest tajuvad rohkem emotsioone, samuti on neil parem keelevaist.

Aga midagi on ka meestel parem, nimelt matemaatilised võimed. Nad suudavad ka ruumilisi kujundeid peas paremini ette kujutada ning mitte ainult – koguni ette kujutada, kuidas neid kujundid näevad välja siis, kui neid ajus pöörata.

Tauri Tallermaa on mälutreener, kes oma metoodikat kasutades suutis Terevisiooni 2004. aasta 14.detsembri tele-eksperimendis peast öelda matemaatilise sümboli pii komakohti 4500. Ühtlasi õpetab ta Steven Covey 5 reeglit, kuidas tööl edukalt toime tulla. Meeste ja naiste teemal rääkis ta hiljutisel Koolitustreffi konverentsil.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s