Kui kiiresti on võimalik majandustarkvara juurutada?

Majandustarkvara juurutus ei pea olema tohutult pikaajaline ja vaevarikas protsess. Directo kogemus näitab, et keskmisele või suuremale ettevõttele on majandustarkvara võimalik juurutada paari kuuga. Samal ajal kui tuntud rahvusvaheliste tarkvarade pakkumistes on samade projektide tavaline juurutusaeg 6 -12 kuud.

Mida annab firmale majandustarkvara kiire juurutus?

Konkurentsieelise saavutamine ja kiire lahendus probleemidele

Majandustarkvara vahetuse põhjuseks on enamasti soov tõhustada tegevusi ja teha asju senisest paremini ning selle läbi saavutada konkurentsieelis. Kuid kas on piisav, kui oluline probleem saab lahenduse või saavutatakse soovitud konkurentsieelis alles aasta pärast? Kas praegusel ajal on firmal nii kaua aega, et olulisest muudatusest hakata kasu saama? Sageli peavad firmad seda liiga pikaks ajaks, sest vajadus on muudatus ellu viia nii kiiresti kui võimalik.

Märkimisväärne aja- ja tööjõukulu võit

Majandustarkvara juurutus on koostöö projekt, kus lisaks majandustarkvara konsultantidele on olulisel määral kaasatud ka firma töötajad. Juhul, kui juurutusprojekt kestab näiteks aasta, siis tähendab see, et kogu selle perioodi jooksul hõlmab tarkvara juurutusprojekt ka märkimisväärse osa töötajate ajast. Mõne töötaja jaoks võib tarkvara juurutusprojekt võtta isegi enamuse tööajast. Seega lisanduvad projekti maksumusele ka firmasiseselt projektiga seotud inimeste palgakulud projekti kestel. Töötajate hõivatus juurutusprojektiga tähendab ka, et vähem aega jääb oma põhitööle ja muudele olulistele äriarendustegevustele kogu selle perioodi jooksul.

Madalamad tarkvara omamiskulud

Sageli eeldatakse, et projekt lõppeb juurutusega, kuid tegelikkuses pole see nii. Pika juurutusajaga tarkvarade puhul on sageli versiooni uuendused omaette uued juurutusprojektid, mis võivad erilahenduste ja integratsioonide korral kesta isegi 6 kuud. See aga omakorda tähendab jällegi nii otseseid kui kaudseid lisakulusid kui ka töötajate olulist ajakulu. Kiiresti juurutatavate tarkvarade puhul jääb see peavalu ja kulud ära.

Mida peaks selleks tegema, et uus tarkvara kiiresti kasutusele võtta?

Selleks tuleks valida tarkvara, mille tehnoloogia võimaldab tarkvara juurutada kiiremini. Meie praktikas kestab juurutusprojekt ilma liigse kiirustamiseta planeerimisest kuni lõpliku juurutuseni maksimaalselt 2 kuud. Sellesse perioodi mahub ka eeltöö, et tarkvara reaalne kasutuselevõtt toimuks sujuvalt ja tõrgeteta. Viimasel ajal on mitmed keskmised ja suuremad firmad valinud uueks tarkvaraks Directo, sest nende jaoks on väga oluline uue tarkvara võimaluste kiire kasutuselevõtt. Internetipõhisel tarkvaral Directo pole ka vaja uusi versioone installeerida ega täiendavalt juurutada, versiooni uuendused tehakse juba tsentraalselt.

Tahad rohkem teada – vaata www.directo.ee

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s