Vali oma vanemaid hoolikalt. Kui sa seda teha ei saa, siis tee vähemalt töiselt õigeid valikuid

Öeldakse, et edu saavutamise võtmeküsimus on valida hoolikalt oma vanemaid. Kui see aga nii ei lähe, siis pakub konsultant ja kirjamees Brian Tracy välja mõned asjad, mida tuleb hoolikalt valida, kui soovid oma elu muuta.

Vali töö, mis meeldib
Kui sa teed tööd, mis sulle tegelikult ei meeldi, siis kõnni ruttu sealt minema. Igav töö on parim moodus oma elu ruineerida. Nõnda sa küll õnnelikuks ja edukaks ei saa.
Kui sul on vilets ülemus, lahku samuti. Mõni aeg tagas tuli Tracy juurde üks naine ja küsis, mida ta peab tegema olukorras, kus ta on tööl tõesti tubli, aga ülemused ei pane teda tähelegi ning mingit karjäärivõimalust ei terenda. Tracy vastas talle otse: „Sai ei saagi midagi teha, sest tippjuhtkond ja firma ei muutu vabatahtlikult mitte kunagi. Seega, kui sa oled tõesti nii hea, nagu sa räägid, siis lahku kohe ja mine mõnda arenevasse firmasse, kus igaühel on võimalus end näidata.“
Naine tegigi nõnda ning järgmise 14 kuu jooksul edutati teda koguni kaks korda ning tema palk on nüüd juba 40% kõrgem sellest, mida ta eelmises kohas teenis.

Ole parim
Sa ju tead, et oled täna täpselt nii palju väärt, nagu sulle makstakse – ei sentigi rohkem ega vähem. Kui tahad saada suuremat tasu, tuleb teiste silmis oma väärtust tõsta. Kui tahad olla omal alal parim, siis tähendab see, et ükski hind ei ole selleks liiga kõrge, ükski teekond liiga pikk ning ükski ajakulu liialt suur.
Alustada tuleks sellest, et seada endale kõrged standardid ja sisendada endale, et seda, mida on saavutanud keegi teine, oled võimeline saavutama ka sina.

Allikas www.briantracey.com

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s